برنامه نویسی

برنامه نویسی

در دنیای امروز شبکه‌های کامپیوتری همه جا هستند. در راه‌اندازی شبکه‌ برای استفاده‌ اشتراکی از اینترنت خانگی و دسترسی به فایل‌های مشترک، تا برپایی کلاستری از کامپیوترها برای استفاده‌ از منابع مشترک و تعامل برای حل مسائل پیچیده کاربرد دارد. کمتر جایی را پیدا می‌کنید که نیاز به برپایی نوعی از شبکه‌های کامپیوتری نداشته باشند. از این‌رو نیاز به نیروی متخصص در زمینه‌ی شبکه در تمامی شرکت‌ها اعم از فعال در زمینه‌‌های مرتبط با کامپیوتر و فناوری اطلاعات یا غیر آن، در داخل و خارج از کشور وجود دارد.

اطلاع از طرز کار پروتکل‌های مختلف شبکه، نحوه‌ی پیاده‌سازی و تنظیم آن برای خدمت رسانی به گره‌های شبکه، یافتن ریشه‌ی مشکلات متداول موجود در شبکه‌ها و رفع آن‌ها و در نهایت برقراری امنیت و جلوگیری و مقابله با نفوذ به شبکه، از وظایف روزانه‌ی مدیران شبکه در سطوح مختلف است. همچنین فعالان حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات مثل برنامه نویسان وب، متخصصان داده و یا رایانش ابری و کلیه‌ی کسانی که نیاز به انجام وظیفه‌ای بر روی چند گره‌ی مرتبط به هم دارند، نیز می‌توانند با افزایش اطلاعات خود در زمینه‌ی شبکه، مشکلات متداول را سریع‌تر کشف کرده و وقت کمتری برای بررسی علت عدم برقراری ارتباط صرف کنند.

برنامه‌نویسی رایانه در فرهنگ واژه غیر متخصّصین ممکن است به تمام پروژه ساخت نرم‌افزار یا برنامه رایانه‌ای گفته شود. با این همه برنامه‌نویسی تنها بخشی از فرایند توسعه نرم‌افزار یا برنامه رایانه‌ای است. اهمیت، توجه و منابع اختصاص داده شده به برنامه‌نویسی، بسته به ویژگی‌های مشخص شده محصول و خواست افراد درگیر در پروژه و کاربران و در نهایت شیوه انتخاب شده مهندسی نرم‌افزار متغیر است.امروزه داشتن مهارت برنامه نویسی بسیار مهم است.

نیاز بازار کار به افرادی که با زبان های برنامه نویسی آشنایی دارند روز به روز افزایش در حال افزایش است، به طوری که پیش بینی ها نشان می دهند که تا سال 2022 میلادی، حوزه توسعه نرم افزار و برنامه نویسی با رشد 21 درصدی مواجه خواهد بود. این موضوع کاملا بدیهی است زیرا امروزه دیگر کمتر کسب و کاری را مشاهده می کنیم که به کامپیوتر و برنامه های کامپیوتری وابسته نباشد و همین امر موجب شده است تا افرادی که از چنین مهارت هایی برخوردارند نسبت به سایرین از فرصت های شغلی به مراتب بهتری برخوردار باشند.

با در نظر گرفتن چنین شرایطی، دوره های آموزش برنامه نویسی را می توان نقطه شروع مناسبی برای علاقه مندان ورود به این حوزه محسوب کرد. این دوره ها می توانند نیاز افراد برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس با مهارت را تامین کنند و ما سعی داریم تا شما را در این راه همراهی کنیم. آموزشگاه علم آسان دوره های متنوع برنامه نویسی را به صورت آنلاین و حضوری برگزار می کند. شما نیز می توانید برای شرکت در این دوره ها به وب سایت آموزشگاه علم آسان مراجعه کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

بدون شک، برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که امروزه نه تنها برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر، بلکه برای سایر رشته‌ها و زمینه‌ها نیز به شکل ضروری، مورد نیاز است. هر ساله، بر تعداد موقعیت‌های شغلی که مرتبط با برنامه‌نویسی هستند و یا پیش‌نیاز اصلی آن‌ها برنامه‌نویسی است، افزوده می‌شود.

از طرفی، بخشی جدا نشدنی از فرایند تحقیق و پژوهش در اکثر رشته‌های دانشگاهی امروزی، کار با کامپیوتر و توانایی پیاده‌سازی ایده‌ها و الگوریتم‌ها در قالب برنامه‌های کامپیوتری است. قطعا در این مسیر، دانشجویان نیازمند یادگیری و کسب مهارت‌های برنامه‌نویسی هستند.

بعد از انتخاب زبان مناسب انتخاب کلاس برنامه نویسی مناسب مهم ترین کار است . عدم انتخاب درست کلاس برنامه نویسی باعث می شود تا علاوه بر عدم یادگیری صحیح انگیزه خود را نیز برای ادامه مسیر از دست بدهید.

بسیاری از مردم فکر می کنند در صورت شرکت در کلاس های برنامه نویسی با تعدادی خوره کامپیوتر همکلاس شده و استاد هم از کلمات و عباراتی استفاده می کند که تا حالا به گوششان نخورده است.

با این حال واقعیت این است که کلاس های برنامه نویسی با هم تفاوت زیادی دارند. در واقع کلاس های مقدماتی کد نویسی اصلا عجیب و غریب نیستند. در این موارد استاد معمولا از موارد پایه ای شروع کرده و اصول اساسی و لازم را به شما آموزش می دهد. پس از گذراندن این دوره با عبارت ها و مفاهیم لازم در دوره های متوسطه و پیشرفته تر آشنا خواهید شد.

مهمترین مواردی که در این دوره ها آموزش داده می شود عبارتند از :
  • حل مساله
  • تصمیم گیری
  • همکاری موثر با دیگران
  • افزیش خلاقیت

فراگیری برنامه نویسی هم تا حد زیای شبیه به یادگیری زبان های دیگر بوده و ممکن است اوایل دشوار و خسته کننده به نظر برسد اما پس از مدتی سروکار داشتن با آن ممکن است به این مهارت علاقه مند شوید.

از کلاس ها به نحو احسن استفاده کرده و روی آموزش های مربی، دروس و پروژه ها به خوبی تمرکز کنید.

پس از شناسایی مهارت برنامه نویسی خاصی که زمینه کاری مورد علاقه شما به آن نیاز دارد، زمانی را به شرکت در کلاس های آموزش این مهارت اختصاص دهید تا شما را یک سر و گردن بالاتر از دیگر دانشجویان و متقاضیان آتی استخدام قرار دهد.

حتی اگر در حیطه کاری هم از برنامه نویسی بهره نبرید مهارت های ارزشمندی نظیر حل مسئله، تفکر انتقادی و همکاری با دیگران را برای شما به ارمغان می آورد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *