اتوکد

اتوکد

اتوکد (AutoCAD) نرم‌افزاری است که برای ترسیم نقشه‌های مهندسی و صنعتی به کار می‌رود و کاربرد ترسیمی دارد این نرم‌افزار از محصولات شرکت آمریکایی اتودسک است. کاربران آن امکان استفاده از محیط‌های دو بعدی و سه بعدی را دارند. آخرین نسخه منتشر شده از نرم افزار 2020 می باشد. آموزشگاه علم آسان دوره های آموزش اتوکد را برگزار می کند. شما نیز برای شرکت در این دوره ها می توانید به وب سایت آموزشگاه علم آسان مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل کنید.

نرم افزار (autocad) جز پرطرفدارترین نرم افزار های کاربردی بین جامعه مهندسان و دانشجویان است. این نرم افزار با قابلیت هایی که دارد می تواند در اموری مانند طراحی مدارات الکتریکی، طراحی پلان های معماری، طراحی نقوش فرش ها و دیتیل های معماری و صنعتی  کمک به سزایی کند. اتوکد به نوعی یک وسیله مترجم بین مهندسین در تمامی نقاط جهان است که می توانند از این طریق بدون حضور طراح باهم ارتباط کاری برقرار کنند.

اگر بخواهیم ترسیماتی دقیق، فنی و مهندسی داشته باشیم، قطعا نام نرم افزاری همچون اتوکد در صدر لیست، قرار خواهد گرفت. نرم افزاری که سال ها است به عنوان نرم افزار شماره یک دنیا در طراحی های مهندسی و معماری مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا یادگیری چنین نرم افزاری برای تمام مهندسین عمران، معمار، مکانیک و سایر رشته های مرتبط با ترسیمات فنی یک ضرورت محسوب می شود.

در این دوره آموزشی، دانشجو، بدون هیچ پیش زمینه ای می تواند شروع به یادگیری نموده و در انتهای دوره توانایی انجام ترسیماتی دقیق را داشته باشد. در انتهای دوره آموزشی نیز یک پروژه کاربردی با موضوع پیاده سازی یک نقشه ساختمانی و با هدف به کارگیری آموخته های دروس در پروژه کاربردی جز به جز اجرا و به انجام رسیده است.

کاربردهای اتوکد

این نرم افزار دارای کاربردهای فراوانی است و حتی توسط صنایع فراتر از زمینه های معماری و مکانیکی قدرت گرفته است و شرکت ها را قادر می سازد تا عملا طراحی و برنامه ریزی مجازی را انجام دهند.

کاربرد اتوکد در برنامه‌ریزی معماری

کاربرد اتوکد به عنوان ابزار طراحی مهندسی

کاربرد اتوکد در طراحی گرافیکی

کاربرد اتوکد در چاپ سه بعدی

کاربرد اتوکد در صنعت مد

کاربرد اتوکد به عنوان ابزار طراحی صنعتی

اتوکد  معروف ترین و پرکاربرد ترین نرم افزار دنیا در زمینه نقشه کشی، معماری، و طراحی صنعتی است. مخصوصا در کشور ما این نرم افزار طرفداران بسیاری دارد و تقریبا تمام دانشجویان رشته های معماری و صنعتی با آن سروکار دارند.

از این نرم افزار برای نقشه کشی ساختمانی و صنعتی، طراحی قطعات، مدل سازی، معماری داخلی و خارجی، و … استفاده می گردد. امکانات متنوع AutoCAD باعث شده تا این نرم افزار در کاربری های مختلف خانگی، اداری، تجاری، و حتی نظامی مورد استفاده قرار بگیرد. در حالی که بیش از 26 سال از ارائه نسخه اولیه آن توسط کمپانی Autodesk می گذرد، اکنون نسخه جدید این نرم افزار منتشر شده است.

قابلیت های اتوکد

    بخش TEX COMMAND به صورت چند خط بودن

    دارای دو خروجی DWG و DXF می باشد که از خروجی DXF برای برش با دستگاه لیزر هم استفاده می شود.

    قابلیت حاشیه نویسی در نقشه ها را هم دارا می باشد.

    فایل های از دست رفته را می توان باز گردانی کرد.

    دارای قابلیت چرخش نقشه به صورت ۳۶۰ درجه می باشد

    دارای ظرافت بالا در طراحی

    وارد کردن عکس به محیط کار

    دارای قابلیت لایه بندی نقشه ها

محیط های اتوکد

    AUTOCAD CASSIC

    ۳D MODELIN

    DROFTING & ANNOTUTION

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *