نتورک پلاس

نتورک پلاس

هر دوره تخصصی نیازمند مطالعه و شناخت اصول مقدماتی می باشد. نتورک پلاس دوره آغازین و پایه و اساس ورود به جهان شبکه است برای درک صحیح مفاهیم دیگر در شبکه فراگیری این موارد بسیار مهم خواهد بود. در این دوره مواردی همچون، مدل های مدیریتی شبکه (WorkGroup  و Domain)، توپولوژی های شبکه، شبکه های بی سیم، فیبر نوری، پاکت های اطلاعاتی، آدرس های منطقی (IP Address، Router، Subnetting، لایه های OSI، انواع Switch ها، سرویس های شبکه، چگونگی اتصال به سرویس های شبکه، اتصال از راه دور (Remote Access)، انواع ارتباط در شبکه، مجازی سازی و موارد دیگر در این دوره مورد بحث و بررسی می باشد.

دوره آموزشی Network Plus یک دوره آموزشی فارق از هر نوع سیستم عامل و گواهینامه های بین المللی مرتبط با شبکه می باشد که در کل دنیا به عنوان یک دوره استاندارد و مورد اعتماد شناخته شده است.شما در این دوره آموزشی نیازهای اساسی خودتان در خصوص دانش و مهارت های لازم جهت طراحی ، پیکربندی ، مدیریت و رفع اشکال شبکه های سیمی و بیسیم را یاد می گیرید . دوره آموزش network+ ، یک کلاس کوتاه مدت یک یا دو ماهه است که مبانی شبکه را به شما آموزش می دهد . این دوره آموزشی شما را در درک مباحث MCSE و Cisco کمک می کند . این دوره پیش نیاز MCSE و CCNA است. آموزشگاه علم آسان دوره های نتورک پلاس را برگزار می کند. شما نیز می توانید برای شرکت در این دوره ها به وب سایت آموزشگاه علم آسان مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

در واقع Network Plus واقعی در خصوص مباحث امنیت ، رفع اشکال و … مطلب و اطلاعات زیادی دارد.

مدرک نتورک پلاس (Network+) و در واقع تمامی مدارک CompTIA همگی مدارکی vendor-neutral  هستند. vendor-neutral  به عمومی بودن این مدرک در حوزه شبکه و وابسته نبودن آن به یک تولید کننده خاص اشاره دارد.

انتخاب حرفه و شغلی جدید همواره چالش برانگیز بوده است، بهترین راه مدیریت این چالش ها توجه به سلایق و روحیات فرد می باشد. با این حال شناخت و پی بردن به مهارت ها فردی برای هر شخص کار ساده ای نیست و تنها طی تجربه و آزمودن توانایی های فرد محقق می شود. دوره نتورک پلاس و دیگر مدارک مقدماتی هم با همین هدف طراحی شده اند که بتوانند شما را در مسیری تصمیم گیری هر چه بهتر برای آینده شغلی تان یاری کنند. کوتاه بودن دوره هایی این چنینی به شما کمک خواهد نمود تا ریسک سنجیدن علایق خود در حرفه های مختلف را تا حد امکان پایین آورده و با چشمانی باز انتخاب بهتری داشته باشید.

بدیهی است قبل از شروع دنیای جذاب شبکه آشنایی با دانش یا مفاهیم اولیه شبکه نخستین گام در ورود به این زمینه تخصصی است، مدرک +Network یا تکنسین شبکه که توسط شرکت بین المللی CompTIAمعرفی شد ابتدایی ترین قدم برای ورود به این دنیا می باشد. در این دوره به بررسی مفاهیم پایه و اصول اولیه شبکه همچنین انواع پروتکل ها و توپولوژی ها و استاندارد های شبکه و هفت لایه OSI و بسیار موارد مهم دیگر که البته در ادامه شرحی از این موارد گفته می شود، پرداخته می شود و شما در انتهای این دوره میتوانید ورود کنید به مطالب تخصصی تر شبکه از جمله دوره های مایکروسافت، سیسکو، لینوکس، مجازی سازی و امنیت شبکه.

اصولا، شبکه برای سازمان هایی که کارشان به استفاده از ان وابسته است، نقش تعیین کننده و مهمی دارد. بنابراین، آنها تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا افرادی را استخدام که با اهداف نتورک پلاس همسو و هماهنگ بوده و به اصول رفع عیوب و استفاده بهینه از شبکه آگاه باشند. زیرا، شبکه و نحوه مدیریت و کنترل و نظارت بر آن می تواند موفقیت بسیاری از سازمان ها را تخمین زده و تضمین کند وکوچکترین اشتباهی می تواند به حذف حجم زیادی از اطلاعات بیانجامد.

علاوه بر این، مدرک نتورپلاس از این جهت اهمیت دارد که نشان دهنده توانایی ها و مهارت های متخصصین این شبکه بوده و مهندسین می توانند با استفاده از آن به عیوب سیستم ها و پیکر بندی انواع سیستم ها پی برده و شبکه های جدیدی را راه اندازی کنند .همچنین، با استفاده از نتورک پلاس میتوان مشکلات احتمالی شبکه را شناسایی کرده و آنها را برطرف کرد.

مدرک نتورک پلاس کاربردها و کارایی زیادی داشته و میتوان آن را مبنا و اساس استخدام مهندسینی قرار دارد که برای کار در حیطه شبکه و راه اندازی و تعمیر آن مراجعه میکنند. علاوه براین، کاربرد مدرک نتورک پلاس از این نظر است که، میتوان با آن اصل دانش و اطلاعات این مهندسین را ارزیابی کرده و با توجه به آن کارهای مرتبط به شبکه را به آن ها واگذار کرد.

علاوه براین، مهندسینی که در دوره نتورک پلاس شرکت کرده و تجربه ها عملی به دست آورده باشند می توانند در جایگاه های شغلی مانند مدیر اجرایی سیستم، مدیر تکنولوژی اطلاعات ، مدیر تکنولوژی اطلاعات، مدیر اجرایی شبکه، متخصص تکنولوژی اطلاعات و مهندس شبکه انجام وظیفه کنند و در صورت بروز هر گونه مشکل در شبکه، نیز به آنها نیز رسیدگی کرده و به پیشبرد و روند کار شبکه کمک کنند. علاوه بر این، دارندگان گواهینامه نتورک پلاس باید بر اینترنت و سیستم عامل ویندوز، انواع سیستم عامل ها و زبان انگلیسی مسلط باشد تا بتوانند مشکلات موجود در شبکه را تشخیص داده و برای حل آنها راه کارهای مشخص و کارآمدی را ارایه دهند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *