تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

توضیح تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن یکی از کارهای سختی است که هنوز خیلی ها متوجه آن نشده اند. این دو تفاوت ها و شباهت های بسیار زیادی باهم دارند. ما در این مقاله برآن شدیم تا توضیح مختصری درباه ان ها ارائه دهیم. آموزشگاه علم آسان برای آوزش موشن گرافیک و انیمیشن دوره هایی را برگزار می کند. شما نیز می توانید برای شرکت در این دوره ها به وب سایت آموزشگاه علم آسان مراجعه نموده و با تکمیل فرم ثبت نام در این دوره ها (حضوری و آنلاین) شرکت کنید.

موشن گرافی نوعی از انیمیشن است. و در حالی که حرکت یا طراحی گرافیکی انیمیشنی را توصیف می کند، انیمیشن در برگیرنده کل حوزه تصویر متحرک، شامل همه چیز از کارتون ها گرفته تا انیمیشن های گِلی است . موشن گرافی بر حرکت بخشیدن به عناصر طراحی گرافیک تمرکز دارد، اما نسبت به انواع دیگر انیمیشن ، گرایش بیشتری به کمتر کردن جنبه داستان سرایی ملموس دارد. این عبارات اغلب به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند و این تمایز همیشه به طور کامل سیاه و سفید(قابل تمایز) نیست.

یکی از جنبه های گیج کننده ی این امر این است که چگونه ویراستاران گرافیک آنلاین از اصطلاح “انیمیشن” برای جابجایی شکل و داده ها استفاده می کنند. این اصطلاح صحیح است، اما فقط فاصله میان این دو مفهوم را محوتر می کند.

در موشن گرافیک و انیمیشن، هنگامی که یک تصویر استاتیک به حرکت در می آید، به آن متحرک می گویند.

این دو مفاهیمی هستند که در صنعت رسانه و سرگرمی به کرات مورد استفاده قرار می گیرند.

لکن بین موشن گرافیک و انیمیشن تفاوت زیادی وجود دارد.

بسیاری از مردم این دو واژه را به جای هم و برعکس استفاده می کنند چراکه فکر می کنند هر دو اصطلاح مشابه هم هستند.

بنابراین شناخت تفاوت ها نه تنها به شما کمک می کند تا یک قطعه مناسب بسازید بلکه به شما یاد می دهد که این دو رشته کاملا از یکدیگر متمایز هستند. یکی صنعت انیمیشن است، و دیگری صنعت موشن گرافیک.

و اگر چه هر دو بخش در یک زمینه کار می کنند، اما تفاوت های زیادی بین مهارت های هنرمندان هر دو وجود دارد.

یکی از تفاوت های این دو این است که موشن گرافیک بیشتر به کار طراحان گرافیک مربوط می شود در حالی که انیمیشن بیشتر شبیه به تصویرسازی است. طراحان گرافیک یک مفهوم را از طریق تصاویر توضیح می دهند، و طراحان موشن گرافیک نیز همین کار را با تصاویر متحرک انجام می دهند.

تصویرگرها یک داستان بصری را ایجاد می کنند و انیماتورها به داستان روح می بخشند.

تفاوت در هزینه تولید

هزینه تولید آن‌ها به‌شدت متفاوت‌اند. معمولاً برای ساخت یک فیلم یا سریال کارتونی میلیون‌ها تومان هزینه می‌شود و ماه‌ها زمان نیاز دارد تا زمانی کوتاه دقیقاً مطابق با سلیقه کارفرما تولید شود. ولی کار کردن با تصاویر دوبعدی خیلی نیاز به‌دقت ندارند. چون با دیدن یک نفری که در حال تکان داد دست خود است مفهوم را خیلی راحت متوجه می‌شوید. پس طراحی آن شخصیت خاص عملاً بیهوده است. پس ساختن تصاویر کارتونی آماده خیلی ارزان‌تر از ساختن شخصیت‌های سه‌بعدی حرفه‌ای است.

نقاشی مات چیست؟

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را می توان با استفاده از اصطلاح نقاشی مات ربط داد.

نقاشی مات نقاشی از یک صحنه، effects اصطلاح تحت عنوان مجموعه، یا دور از منطقه است. که باعث می شود تولید کنندگان فیلم را به رویای دامنه ای که وجود ندارد.و به نحوی رویا تلقی می شود ببرد. این کار دور از انتظار است .و اگر عملی باشد هزینه زیادی دارد.

حقیقت این است که انیمیشن و موشن گرافیک، رابطه پیچیده ای با هم دارند.

انیمیشن چیست؟

انیمیشن عبارت است از هر تکنیکی که به تمایز تصاویر از یکدیگر اشاره کرده و آنها را به صورت پیوسته پخش نماید.

انیمیشن چیزی است که با استفاده از آن هنرمندان، شخصیت های مختلف را با یک کامپیوتر ایجاد نموده و یک داستان با استفاده از هنرمندان دیگر مانند هنرمندان متن، هنرمندان نورپردازی، هنرمندان طراحی و غیره شکل می گیرد.

علاوه بر این انیمیشن با قرار دادن مجموعه ای از فریم ها یا تصاویر ساخته می شودکه باعث ایجاد توهم حرکتی می شوند.

در عرصه فناوری امروزی، ما ایستگاه های کاری کارامدی داریم که به هنرمندان کمک می کنند تا انیمیشن های با کیفیت بالا و واقع گرایانه تری را تولید کنند.

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک اصطلاح گسترده ای است که معمولا برای تعریف تصاویر کامپیوتری ای به کار برده می شود که از محیط 3D نمی آیند و شامل فرایندهای مختلفی است که در طول آنها تصاویر توسط عملکرد زنده هنرمندانی نظیرحروف چین ها، هنرمندان روتو اسکوپینگ، نقاشان نهایی، هنرمندان کلیدی و غیره تولید می شود.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

   1– درخواست کنندگان متفاوت

  2-  محل اکران و عرضه آنها

   3- ساختار محتوایی متفاوت

4-سینمایی یا تبلیغاتی بودن

5-تفاوت در زمان نمایش

6-شخصیت های متفاوت

7-تفاوت در هزینه تولید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *