آشنایی با ترفندهای تایپ سریع

آشنایی با ترفندهای تایپ سریع

آموزشگاه علم آسان در راستای بالا بردن اطلاعات و مهارت های کامپیوتری در افراد دوره های متنوعی را برگزار می کند. یکی از این دوره ها دوره یادگیری ترفندهای تایپ سریع می باشد که با شرکت در این دوره می توانید مهارت تایپی خود را به صورت چشمگیری ارتقا دهید. برای ثبت نام و شرکت در این دوره ها می توانید به وب سایت علم آسان مراجعه کرده و در قسمت ثبت نام فرم ثبت نام را تکمیل نموده و در این دوره ها شرکت کنید.

نقش نرم افزار پرکاربرد word در تایپ

نرم افزار word یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای آفیس است. هدف اصلی این نرم افزار تایپ و قالب بندی متون است. نرم افزار word یک نرم افزار واژه پرداز است که برای تایپ، ویرایش و طراحی متون استفاده می شود. برای یادگیری و بهبود مهارت تایپ سریع می توان از این نرم افزار کاربردی استفاده کرد.

روش صحیح و اصولی تایپ کردن و یادگیری نرم افزارهای مرتبط با آن دو مقوله جدا از هم می باشند. یعنی با فراگیری اصول تایپ می توانید با ماشین تحریر نیز با سرعت و دقت تایپ در کامپیوتر تایپ کنید. پس از فراگیری تایپ و مسلط شدن به آن می توانید انواع متن ها را تایپ کنید.

امروزه خیلی از کارها از طریق کامپیوتر انجام می‌شوند، در نتیجه بهتر خواهد بود اگر بتوانیم سرعت خود در استفاده از کامپیوتر را بالا ببریم. کیبورد یکی از اجزای اصلی ورود اطلاعات به کامپیوتر محسوب می‌شود.

اهمیت یادگیری تایپ سریع در دنیای دیجیتال

در دنیای امروز هر کسی با توجه به شغلی که دارد به نحوی با کامپیوتر درگیر است. نرم افزارهای مختلف برای رفع نیازهای ما طراحی شده اند و یکی از مهم ترین نرم افزارهایی که همه ما زیاد یا کم با آن درگیریم نرم افزارهای ویرایش متن می باشند.

امروزه حدود دو سوم از تمام فعالیت‌های حرفه‌ای به کامپیوتر نیاز دارند و مشخصا همه ما ساعت‌های بسیاری را در دنیای دیجیتال سپری می‌کنیم. در همین راستا مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک متن و اطلاعات را از طریق تایپ کردن وارد کامپیوتر کنیم، براساس حرفه و الگوی خصوصی مصرف ما متغیر است و در درازمدت، این زمان خیلی می‌تواند مهم باشد.

اهمیت یادگیری تایپ سریع در ارتقای شغلی

تایپ سریع و دقیق قطعا در سرعت بخشیدن به کارهای شما کمک بسزایی می کند. از طرفی این نحوه تایپ کردن سریع و اصولی دیدگاه مثبتی از شما در ذهن دیگران به جای می گذارد و قطعا کارفرمای شما امتیاز خاصی برای این موضوع قائل می شود.

تایپ کردن یکی از فعالیت‌هایی است که کاربران رایانه انجام می دهند اما آشنایی با ترفندهای تایپ سریع باعث افزایش سرعت انجام کار نیز می‌شود. تایپ کردن یک مهارت است که در بسیاری از شغل ها مورد استفاده قرار می گیرد ، به این صورت که اگر می خواهید مهارت بیشتری در کار داشته باشید باید سرعت خود را بهبود بخشید. سرعت تایپ کردن شما چیزی است که شما می توانید با تمرین و آموزش مناسب آن را افزایش دهید.

در هر شرایط سنی و شغلی که باشید در هر زمینه و رشته ای که مشغول هستید، تایپ صحیح و تایپ سریع یک امر مهم برای شما محسوب می شود. مطمئنا تایپ کردن از کیبورد های فیزیکی گرفته تا کیبورد های مجازی و لمسی یک ضرورت به حساب می آید. این موضوع احتیاج به دانش، مهارت و تمرین دارد که همگی در کنار هم به تایپ سریع می انجامد.

آشنایی با شیوه های درست تایپ سریع

 احتمالا شما نیز مثل خیلی از افراد سرعت تان در تایپ خیلی پایین است. یعنی چیزی بین ۹ الی ۱۵ کلمه در دقیقه. اگر هم بدون پیروی کردن از تایپ 10 انگشتی این کار را انجام می دادید ممکن است باز سرعت شما با کسی که زیاد تایپ نمی کند تفاوت چندانی نداشته باشد. پس قبل از هر کاری ابتدا باید با شیوه درست تایپ سریع آشنا شوید که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

موارد مهم و ترفندهای تایپ سریع

برای افزایش سرعت تایپ خود کافیست موارد زیر را انجام دهید. با رعایت موارد زیر می توانید در کمترین زمان سرعت تایپ تان را افزایش دهید.

آشنایی با تایپ 10 انگشتی

یکی از روش های تایپ سریع استفاده از روش تایپ 10 انگشتی است. برای تایپ سریع و صحیح می بایست نکات و قوانین تایپ ده انگشتی را به درستی رعایت کنید. از جمله نحوه قرارگیری دست ها بر روی صفحه کلید،نحوه زدن کلیدها و …

تمرین کردن

یکی از مواردی که باعث افزایش سرعت تایپ و تسلط شما خواهد شد، تمرین کردن است. بهتر است روزانه مدت زمانی را برای تمرین کردن اختصاص دهید. همانند سایر مهارت ها برای تایپ سریع شما باید به صورت منظم تمرین کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید سرعت شما هم در تایپ به مرور افزایش خواهد یافت.

دقت و سرعت

قبل از تایپ سریع ابتدا دقت تایپ تان باید بالا باشد. زمانی که در حال افزایش سرعت تایپ هستید یا درس های افزایش سرعت تایپ را انجام می دهید، همیشه به دقت تایپ خود نیز توجه کنید.

شناسایی نقاط ضعف و رفع آن ها

زمانی که در حال یادگیری تایپ ده انگشتی هستید ممکن است تایپ برخی کلیدها برای شماکمی سخت باشد. این کلیدها باعث کاهش سرعت تایپ تان خواهد شد. بهتر است قبل از شروع به افزایش سرعت تایپ بر روی تایپ همه کلیدهای اصلی و پرکاربر مسلط شوید. معمولا کلیدهای پرکاربر کلیدهای حروف الفبا می باشند.

نگاه نکردن به صفحه کلید

در حقیقت نگاه کردن به صفحه کلید در هنگام تایپ کردن سرعت شما را کاهش می دهد و احتمال اشتباه را افزایش می دهد. سعی کنید فقط به صفحه نمایش خود یا در صورت نیاز به صفحه کلید راهنما نگاه کنید.

کلیدها را به صورت تک تک تمرین کنید پس از اینکه چندین روز بر روی تک حروف و کلید ها تمرین کردید و تقریبا جایگاه هر حرف و کلید را پیدا کردید، حال نوبت به تمرین نوشتن و تایپ کردن کلمات و جملات می رسد. سپس جملات طولانی و با مفهوم تایپ کنید.

فراموش نکنید که دقت در تایپ مهم تر از سرعت تایپ است.

یادگیری تایپ با سرعت بالا شما را در کار و زندگی چندین قدم جلو می اندازد. برای سرعت بخشیدن به مهارت تایپی خود صبور باشید و تمرین را فراموش نکنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *