کرونا و تاثیر آن بر آموزشگاه ها

کرونا و تاثیر آن بر آموزشگاه ها

کرونا و تاثیر آن بر آموزشگاه ها : با توجه به شیوع  گسترده ویروس کرونا  و با توجه به راه های پیشگیری و مقابله با این ویروس تعطیلی مراکز آموزشی است. اما این تعطیلی باعث ایجاد صدمات بسیاری به کشور می شود. در پی شیوع ویروس کرونا بیش از 11 هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تعطیل شدند که اگر از آن ها حمایت نشود رو به ورشکستگی می روند.

آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای که نقش بی بدیلی در توسعه آموزش های مهارتی و تربیت نیروی ماهر در کشور دارند و بیش از 80 % آموزش فنی و حرفه ای کشور را انجام می دهند. در شرایط کنونی و شیوع همگانی ویروس کرونا که امکان تشکیل کلاس و برگزاری آزمون وجود ندارد و احتمالا مدتی طولانی نیز این شرایط ادامه خواهد داشت اگر از این قشر پر تلاش که سهم بسزایی در اشتغال زایی جوانان بر عهده دارد حمایت صورت نگیرد بیش از 11 هزار آموزشگاهی که در کشور وجود دارد ورشکسته خواهند شد و در پی آن که کارکنان و مربیان آن هم بیکار می شوند تعداد افراد زیادی از جامعه صدمه خواهند دید.

آموزش از راه دور چیست؟

آموزش از راه دور یک تعریف کلی از انواع آموزش های غیرحضوری است که شامل :

  • آموزش های آنلاین
  • آموزش های مجازی با شبکه های اجتماعی
  • پکیج های آموزشی

ارائه آموزش ها به صورت مجازی

یکی از بهترین و شاید تنهاترین راه حل برای مراکز آموزشی است تا با استفاده از آن بدون نگرانی به ارائه آموزش های خود بپردازند. با آموزش های مجازی فراگیران و کادر آموزشی به راحتی می توانند در مکان بهداشتی و امن خانه و با آرامش خیال در مسیر آموزش گام بردارند. لازم به یادآوری است که در وضعیت کنونی برخی از این آموزشگاه ها به آموزش های خود به صورت آنلاین ادامه داده اند. از ویژگی های آموزش آنلاین جلوگیری از اتلاف وقت استادان و هنرجویانی است که مدام در حال طی کردن مسیر خانه و آموزشگاه بودند. اما گاهی سرعت پایین اینترنت مانعی برای آموزش می باشد.

خبر بازگشایی دوباره آموزشگاه ها

قطعا خبر خوشی برای استادان و هنرجویان خواهد بود و احتمالا آموزشگاه های زیادی با رعایت نکات بهداشتی شروع به ادامه فعالیت های خود می کنند. اما باید توجه داشت که احتمال سرایت ویروس کرونا نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است فعالیت های آموزشگاه ها پس از کرونا با فعالیت آن ها در پیش از کرونا کمی تفاوت داشته باشد.

آموزشگاه علم آسان در زمینه آموزش دوره های  فنی و حرفه ای فعالیت دارد در چنین شرایط پیش آمده استفاده از این آموزشگاها فرصت عالی برای شما عزیزان میباشد. بنابراین با اطمینان خاطر میتوانید در تمامی دوره های دلخواه شرکت و تخصص ، اطلاعات کافی را به دست آورید.

اهمیت آموزش از راه دور

اهمیت آموزش از راه دور و البته فراهم کردن شرایط دورکاری با شیوع ویروس کرونا خود را بیش از پیش نشان داده است. متاسفانه دانشمندان پیش بینی کرده اند که از این پس باید منتظر همه گیری های بیشتری باشیم. این پیش بینی ها در مورد افزایش نرخ همه گیری ها هشداری جدی است تا آموزشگاه ها و سازمان ها خود را برای اینگونه شرایط تجهیز کنند.

وقتی آموزش از راه دور به یک فاکتور ضروری در راه حل های یادگیری ترکیبی تبدیل می شود باید اطلاعات خودمان را در زمینه مختلف صنعت آموزش الکترونیکی گسترش دهیم. هر روز بر تعداد افرادی که از راه دور کار می کنند یا تحصیل می کنند افزوده می شود.

امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *