آموزش آنلاین و مزایای آن

آموزش آنلاین و مزایای آن

آموزش آنلاین و مزایای آن : آموزش آنلاین اصطلاحی چند جانبه است و اگر بخواهیم نمونه ای از موارد را که پوشش می دهد نام ببریم باید به حوزه هایی از قبیل آموزش الکترونیکی و برخی از آموزش های از راه دور آموزش مبتنی بر وب آموزش مجازی و آموزش مبتنی بر کامپیوتر اشاره کنیم. آموزش آنلاین یا مجازی زمانی است که شما به جای حضور فیزیکی در کلاس درس دوره های خود را به طور آنلاین و با کمک اینترنت می گذرانید.

با آموزش آنلاین می توانید بدون قدم گذاشتن در کلاس مدرک تحصیلی بگیرید و همزمان با درس خواندن نیز به طور تمام وقت کار کنید و بدون ترک شهر محل زندگیتان در کلاس آنلاین درس خود حضور داشته باشید. در این نوع تجربه یادگیری می توان از رسانه های مختلفی همچون انواع مقالات- تصاویر و فایل های صوتی- پادکست- محتوای تعاملی- ارائه های آماده- ویدئوهای ضبط شده و آمزمون های خودآموز استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

گاهی اوقات سازمان ها از یادگیری تلفیقی یعنی آموزش آنلاین به همراه پشتیبانی انسانی  چیزهایی مانند تعامل از طریق فروم ها و یا کانال های مشابه استفاده می کنند.

انواع آموزش آنلاین

1.هم زمان : یعنی تبادل زنده اطلاعات بین افراد

2.غیر هم زمان : آموزشی آنلاین که به شیوه ای غیر هم زمان انجام می پذیرد و ممکن است عقب و جلو شود.

چه زمانی باید از آموزش آنلاین استفاده کرد؟

این روزها صنایع و سازمان ها برای رفع نیازهای آموزشی خود به طور فزاینده ای به آموزش آنلاین روی می آورند. برای بعضی ها آموزش آنلاین می تواند بسیار موثر باشد در حالی که شاید برخی دیگر در محیط آموزشی سنتی عملکرد بهتری داشته باشند. یادگیری آنلاین برای آموزش دانش و مهارت های خاص مناسب است.  می توان از منابع آنلاین برای یادگیری مهارت های مدیریتی- کسب و کار و فنی و حرفه ای نیز استفاده کرد.

مزایای آموزش آنلاین

1.افزایش انعطاف پذیری :

بزرگترین مزیت آموزش آنلاین انعطاف پذیری بیشتر آن است. یعنی می توانید از هرجایی که هستید و هرطور که می خواهید درس بخوانید. این انعطاف پذیری آموزش آنلاین همان دلیلی است که باعث می شود کارآموزان مسن تر که تعهدات دیگری مانند شغل یا فرزند دارند راحت باشند.

2.دسترسی آسان :

تمام چیزی که برای آموزش آنلاین نیاز دارید یک کامپیوتر متصل به اینترنت است. سپس به راحتی تمام ابزاری که برای درس خواندن لازم دارید اعم از ویدئوهای درسی و تکالیف از طریق ایمیل یا هر نوع سیستم انتقال فایل برایتان ارسال شود.

3.به صرفه بودن :

آموزش آنلاین بسیاری از هزینه ها از جمله هزینه ایاب ذهاب- هزینه کتاب و… هم برای شما و هم برای سازمان تان را کاهش می دهد.

4.تنوع در سبک های یادگیری :

این شکل از آموزش می تواند تجربه یادگیری فعالی ایجاد کرده و سبک های یادگیری مختلفی را به کار گیرد.

5.لذت بخش و جالب :

آموزش آنلاین می تواند لذت بخش و جذاب باشد به ویژه وقتی با دیگران تعامل و همکاری می کنید.

6.وجود مدرک دوره های آموزش آنلاین در یک رزومه عالی به نظر می رسد :

مهم نیست که در حال حاضر در چه شغلی مشغول هستید یک برنامه آنلاین همیشه برای بودن در رزومه شما مناسب است.

7.یادگیری با سرعت دلخواه :

در آموزش آنلاین شما می توانید با سرعت دلخواه مطالب آموزشی را یادبگیرید. سیستم آموزش آنلاین به شما این امکان را می دهد که ریتم یادگیری خود را با وقت و اولویت های خود تنظیم کنید. نیازی به حضور در کلاس ندارید و می توانید ابزار مورد نیاز خود را در هر زمانی به دست آورید.

امیدواریم این مطالب برایتان مفید واقع شده باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *